KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15629564

nr 1562 9564

Anders Medstrand

(f. 1947), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 3/75, -86, man. Bildmått: 20x12 cm, yttermått inklusive ram: 38x27 cm

Anders Medstrand, svensk bildkonstnär född 1947.

Utrop:

500 kr

måndag 11 september 2023
kl 19:55:24

Anders Medstrand

Läs mer om Anders Medstrand
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta